Hovorová němčina

Myslím, že každému je jasné, že život v němčině je v praxi jiný než ve škole? Nicht wahr? Klar.

Ich weiß wie der Hase läuft. A tentokrát nemyslím, jak běží zajíc, ale vím, která bije.

Jakmile se totiž dostanete do víru života v Německu či Rakousku, nedej Bože do Švýcarska, může se stát, že budete opravdu žasnout.

Nebudu lhát. Prostě se budete sami sebe ptát, co jsem se to já učila.

Nemusíte žasnout a můžete se připravit!

Další kurz hovorové němčiny již brzy na mém webu. Přihlaste se na newsletter zde. Do jara to snad stihnu.


Mezitím můžeš nasávat podcast, v kterém mluvím Alltagsdeutsch, zde se můžeš pravidelně osvěžovat a učit z pdf podkladů, které jsem k jednotlivým dílům připravila. A že tam toho je. Nejautentičtější německý podcast na trhu. Na podcast link a výběr toho nejlepšího - klikni zde. #německyhovorově

Umgangssprache a Alltagsdeutsch


No Hochdeutsch to není. Tak jako v Česku používáme výrazy na pohodu, tak i v němčině je to někdy chill. Často lidi trápí ten pocit trapnosti a chtějí splynout s davem.

Často se mě lidé ptají, jak mluvit aby nepoznali, že jsem cizinec?

Tak nejdřív se uvolni, usmívej, hezky vyslovuj a přidej k tomu tu ležérnost. Hlavně ne zkostnatěle. Musíš se prostě uvolnit.


Jak v pohodě začít rozhovor? Jak ukončit věty. Běžné hovorové fráze je fakt dobré znát. Slovesa, která používáme i zkracovaní, které je součástí běžného dne. Naučím tě to.

Pamatuji si jak na mne vyhrkli Na, und wie steht's? A já pořád přemýšlela, zda si dělají srandu. Za ty roky jsem získala cit pro jazyk. Možná nevěříš, ale dá se s tím něco dělat a ve finále si s tím člověk může i pohrát. Je to však cesta. Pomalu kráčet vpřed, každý den.


Poznala jsem jak Německo, tak Rakousko i Jugendsprache. Vím, jak neznít jako kniha. Naučím Tě to.

Poznala jsem jazyk z různých úhlů pohledu a vidím, že je třeba to poslat dál.

Hovorové výrazy a spojení

Ve škole vás určitě učili spoustu nudných frází, které v běžném životě využijeme jen stěží. Dle mého názoru, je třeba si to pořádně prožít. A garantuju Ti, že v mých kurzech to na tebe i přeskočí.

Kurz idiomy, fráze a rčení je první díl hovorové němčiny. Přes 100 frází a dialogů s rodilým mluvčím, jsou dobrým začátkem. 80% výrazů a spojení jsou čistá hovorovka. Pojd' se podívat na ukázku zde.

Lidi tomu nechtějí věřit, ale je to tak. Celý rozhovor se dá poskládat i takto. Mám to ověřeno praxí. Jsou to často velmi dobří pomocníci v hovorovém jazyku.

"Ten moment, kdy zjistíš, že se mluví jinak.

Je začátek té pravé cesty.

Začni na tom makat už dnes"

Bleib cool


Kommen Sie blíž...