Weißt du wie der Hase läuft?

"Ještě pořád vyhlížíš zajíce a nikde ho nevidíš? Dann verstehst du Bahnhof. "

Hovorová němčina

Myslím, že každému je jasné, že život v němčině je v praxi jiný než ve škole? Nicht wahr? Klar.

Ich weiß wie der Hase läuft. A tentokrát nemyslím, jak běží zajíc, ale vím, která bije.

Jakmile se totiž dostanete do víru života v Německu či Rakousku, nedej Bože do Švýcarska, může se stát, že budete opravdu žasnout.

Nebudu lhát. Prostě se budete sami sebe ptát, co jsem se to já učila.

Nemusíš žasnout a můžeš se připravit!

Uč se se mnou zde - skvělá platforma pro učení a relax. Ano mám svůj Kolotoč života v němčině🎠.

Hovorová a běžně mluvená němčina je trend. Nauč se se mnou získat CIT pro jazyk, gramatické struktury a přirozeněji komunikovat.

Je nás na to víc, tak se připoj. A nebo rovnou kurz hovorové bible? Zde je - 144 idiomů...

Je koncipován tak trochu jako divadlo a naučíš se je velmi zajímavou formou.


Mezitím můžeš nasávat YOUTUBE, v kterém mluvím Alltagsdeutsch, zde se můžeš pravidelně osvěžovat a učit z pdf podkladů, které jsem k jednotlivým dílům připravila a najdeš je rovnež v Kolotoči 🎠. A že tam toho je. Nejautentičtější Youtube podcast Na podcast link a výběr toho nejlepšího - klikni zde. #německyhovorově

Umgangssprache a Alltagsdeutsch


No Hochdeutsch to není. Tak jako v Česku používáme výrazy na pohodu, tak i v němčině je to někdy chill. Často lidi trápí ten pocit trapnosti a chtějí splynout s davem.

Často se mě lidé ptají, jak mluvit aby nepoznali, že jsem cizinec?

Tak nejdřív se uvolni, usmívej, hezky vyslovuj a přidej k tomu tu ležérnost. Hlavně ne zkostnatěle. Musíš se prostě uvolnit.


Jak v pohodě začít rozhovor? Jak ukončit věty. Běžné hovorové fráze je fakt dobré znát. Slovesa, která používáme i zkracovaní, které je součástí běžného dne. Naučím tě to.

Pamatuji si jak na mne vyhrkli Na, und wie steht's? A já pořád přemýšlela, zda si dělají srandu. Za ty roky jsem získala cit pro jazyk. Možná nevěříš, ale dá se s tím něco dělat a ve finále si s tím člověk může i pohrát. Je to však cesta. Pomalu kráčet vpřed, každý den.


Poznala jsem jak Německo, tak Rakousko i Jugendsprache. Vím, jak neznít jako kniha. Naučím Tě to.

Poznala jsem jazyk z různých úhlů pohledu a vidím, že je třeba to poslat dál.

Hovorové výrazy a spojení

Ve škole vás určitě učili spoustu nudných frází, které v běžném životě využijeme jen stěží. Dle mého názoru, je třeba si to pořádně prožít. A garantuju Ti, že v mých kurzech to na tebe i přeskočí.

Kurz idiomy, fráze a rčení je první díl hovorové němčiny. Přes 100 frází a dialogů s rodilým mluvčím, jsou dobrým začátkem. 80% výrazů a spojení jsou čistá hovorovka. Pojd' se podívat na ukázku zde.

Lidi tomu nechtějí věřit, ale je to tak. Celý rozhovor se dá poskládat i takto. Mám to ověřeno praxí. Jsou to často velmi dobří pomocníci v hovorovém jazyku. Hovorová němčina není žádná podřadná kapitola, ale život.

Až překročíš hranice budeš ready.

"Ten moment, kdy zjistíš, že se mluví jinak.

Je začátek té pravé cesty.

Začni na tom makat už dnes"

Bleib cool


Kommen Sie blíž...